fbpx

O mnie

Wiktor Orzeł – rocznik 1990, urodzony w Bochni, skończył kulturoznawstwo, mieszka i pracuje w Krakowie. W wieku 16 lat założył Portal Pisarski, który z powodzeniem pomaga rozwijać skrzydła aspirującym pisarzom. Debiutował w 2010 roku opowiadaniem „Lampisko Ty moje” w antologii opowiadań fantastycznych „Przedświt”. Pełnometrażowy debiut prozatorski nastąpił 7 lat później – w 2017 roku nakładem wydawnictwa Novae Res wydano jego powieść „I tak dalej”. W 2020 roku wydał  drugą książkę pt.: „Książka, której nigdy nie przeczytasz”.

Publikowano go także w nieistniejącym już kwartalniku „s Z A F a” i niezliczonych zakamarkach internetu, o których on sam już nie bardzo pamięta.

Wiktor kiedyś regularnie portretował rzeczywistość w mediach społecznościowych, gdzie umieszczał quasi literackie wycinki rzeczywistości w formie miniatur, teraz już mu się tego nie chce robić. Oprócz zamiłowania do prozy lubi poezję patchworkową, którą tworzył na podstawie zasłyszanych dialogów i publikował na Fanpage’u Dzienność. Obecnie Fanpage umiera śmiercią naturalną, choć czasami stara się jeszcze wrócić do świata żywych.

Obserwuj osobę autorską tu i ówdzie