fbpx
Książka, której nigdy nie przeczytasz

„Książka, której nigdy nie przeczytasz” – zapowiedź

Już 3 marca będzie miała miejsce premiera mojej nowej książki pt.: „Książka, której nigdy nie przeczytasz .

„Książka, której nigdy nie przeczytasz” zabiera czytelnika w podróż po pełnych sprzeczności meandrach pisarskiego narcyzmu, ostentacyjnej ignorancji intelektualnej i usilnej próby skonstruowania własnej tożsamości. To gorzka opowieść o współczesnej grafomanii w dobie mediów społecznościowych, doprawionej bezsensem istnienia, patologicznymi relacjami z rodzicami, alkoholem i narkotykami. A to wszystko dzieje się w najbardziej literackim z literackich miast w Polsce – Krakowie oraz epizodycznie w Amsterdamie i Paryżu.

Konstrukcja fabularna książki czerpie z dramatycznych i popkulturowych wzorców. Zamiast rozdziałów, tekst został podzielony na akty, a luźno wplecione pieśni chóralne stanowią fragmenty utworów takich zespołów jak Radiohead, Kasabian czy Red Hot Chili Peppers. 

Wybuchowa mieszanka tęsknoty za normalnością, literackich ambicji, dążenia do doskonałości i wszędobylskich dowodów na to, że świat jest pojebany. A wszystko to okraszone autodestrukcyjną monotonią, prochami i alkoholem.

W pewnym momencie trudno odróżnić fikcję od prawdy, a nagła zmiana wizji świata zmusza bohatera do refleksji i zadumy.

Najszybsza książka o beznadziejności życia, obsesji, autodestrukcji, apatii, niezrozumieniu, intelektualnej zapaści i walki o prawdę. Przewrotna i zabawna, a jednocześnie smutna i szokująca. Jednak przede wszystkim prawdziwa, pozbawiona literackich ozdobników, mających na celu chwycić czytelnika za serce. Książka bezkompromisowa i przede wszystkim napisana w sposób wyjątkowy, genialny, bystry i zręczny.

 – Ivo Vuco –

Ideologiczna samozagłada bohatera przynosi na myśl najsłynniejsze dzieła rosyjskich pisarzy.

– Hultaj Literacki –

Wielkie marzenia i ambicje kontra beznadziejna rzeczywistość, chęć zmian kontra poczucie utknięcia, niekończąca się zabawa kontra trudne wchodzenie w dorosłość – ta książka to wymowny obraz życia pokolenia Y.

 – Bohater Fikcyjny – 

Patroni Medialni: Hultaj Literacki, Dekadenci.pl, Dzienność, Książki na Czasie, Recenzje Agi, Bohater Fikcyjny, Portal Pisarski.

Tytuł: Książka, której nigdy nie przeczytasz
Data premiery: 2020-03-03
Liczba stron: 166
Język: polski
ISBN: 9788365816290
Wydawnictwo: Papierowy Motyl
Kategoria: literatura piękna


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*